Zbyt daleko do przystanku

Mieszkańcy domagają się ustawienie przystanku autobusowego w pobliżu ul. Samotnej

Mieszkańcy Sławinka proszą o utworzenie dodatkowego przystanku autobusowego przy al. Warszawskiej. Ich zdaniem powinien on powstać między ul. Sielankową a Samotną, w kierunku centrum Lublina.


Mieszkańców popiera radny Marcin Nowak. – Wykonanie takiego zadania jest w pełni uzasadnione z uwagi na duże odległości pomiędzy przystankami i uciążliwość w dotarciu do nich przez osoby starsze, zamieszkujące okoliczne ulice – pisze radny w wysłanej, 20 września do prezydenta Lublina interpelacji.

Na tym odcinku najbliższy przystanek dla autobusów jadących w kierunku centrum znajduje się na Al. Racławickich, zaraz za rondem Honorowych Krwiodawców. Inna sytuacja jest po drugiej stronie al. Warszawskiej.

– Po przeciwnej stronie alei Warszawskiej usytuowany jest przystanek autobusowy, który nie ma swojego odpowiednika na wskazanym przeze mnie obszarze – dodaje radny. Istotnie, pod supermarketem Stokrotka przy al. Warszawskiej 25 jest przystanek, którym mieszkańcy Samotnej i Sielankowej mogą dojechać w kierunku Skansenu.
(EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here