Zdalne atrakcje w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży literacko-plastyczne przedsięwzięcie pod nazwą #BAJKOWANIE. Polega ono na tym, że raz w tygodniu, na stronie internetowej oraz profilu chełmskiego MDK na Facebooku będzie pojawiało się nowe, bajkowe nagranie.

Będzie to rodzaj abecadłowej bajki, w której każdy wers rozpoczyna kolejna litera alfabetu. Autorami publikowanych bajek są dzieci z Impro Teatr MDK, a w rolę lektorów wcielili się nauczyciele: Elżbieta Rojek, Barbara Szarwiło i Mirosław Majewski. MDK zachęca do posłuchania wyjątkowych bajek i uczestnictwa w konkursie. Do każdej bajki można stworzyć własną ilustrację. Najlepsze prace wykorzystane będą do stworzenia videobooka ze wszystkimi opublikowanymi wcześniej bajkami.

– Słuchajcie naszych bajek, zapoznajcie się z regulaminem konkursu, twórzcie ilustracje i przysyłajcie swoje prace. Konkurs trwa do 20 stycznia 2021 r. – informują organizatorzy akcji z MDK Chełm.

Kolejna atrakcja proponowana przez MDK Chełm przebiega pod hasłem „Uwalniamy lektury z MDK”. Ideą przedsięwzięcia jest udostępnienie artystycznych wykonań znanych wierszy, fragmentów dramatów i prozy, mieszczących się w kanonie lektur szkolnych. Dla młodzieży niezwiązanej z placówką ma to być prezentacja dzieł literackich, a dla uczestników zajęć teatralnych MDK, lekcja interpretacji tekstu. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here