Zdeklasowały Piotrcovię po przerwie

Po meczu z Piotrcovią zawodniczki MKS Perła zapozowały do zdjęcia z grupą dziewczynek z Akademii MKS, która wracając z campu z Kielc wraz z rodzicami i trenerką Małgorzatą Rolą „zahaczyła” o Piotrków Trybunalski, by dopingować zespół mistrzyń Polski od kolejnej, ligowej wygranej

W wyjazdowym meczu 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet mistrzynie Polski i lider rozgrywek, MKS Perła Lublin nie dały najmniejszych szans Piotrcovii Piotrków Tryb., wygrywając 30:19.

Już przed sobotnią potyczką lubelscy kibice mieli powody do zadowolenia. W składzie biało-zielonych na potyczkę z Piotrcovią znalazły się zarówno Aleksandra Rosiak, jak i druga z powracających do gry po kontuzji rozgrywających, Valentina Blażević. Mecz tylko na początku był wyrównany. Przy stanie 3:3 na boisku pojawiła się wspomniana już Blażević, która od razu zanotowała asystę przy golu Patrycji Królikowskiej.

Chwilę później skrzydłowa wyprowadziła lublinianki na pierwsze w tym meczu dwubramkowe prowadzenie, 5:3. Do przerwy Perełki zdołały wypracować 4-bramkową zaliczkę (14:10). Prawdziwy koncert gry mistrzynie dały na początku drugiej odsłony. W 41. minucie podopieczne trenera Roberta Lisa prowadziły już 21:11! Minutę później na 22:12 dla MKS trafiła Joanna Szarawaga, zdobywając tym samym 500. bramkę naszej drużyny w tym sezonie.

Pozostałe mecze 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

KPR Gminy Kobierzyce – Ruch Chorzów 37:24 (15:10). Mecze: Metraco Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin i EUROBUD JKS Jarosław – Start Elbląg zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
1. MKS Perła 18 47 508-404
2. Zagłębie 17 41 474-390
3. Kobierzyce 18 36 481-445
4. JKS 17 26 487-491
5. Koszalin 17 23 445-426
6. Start 17 22 448-470
7. Piotrcovia 18 9 393-499
8. Ruch 18 6 439-550
W następnej kolejce – 27 lutego (czwartek): MKS Perła – EUROBUD JKS Jarosław (godz. 18).

Piotrcovia – MKS Perła Lublin 19:30 (10:14)

Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Sobecka 4, Roszak 3, Dorsz 3, Charzyńska 2, Oreszczuk 2, Szynkaruk 2, Ciura 1, Kopertowska 1, Wasilewska 1.
MKS Perła: Gawlik, Besen – Gęga 7, Królikowska 4, Nocuń 4, Blażević 3, Matuszczyk 3, Szarawaga 3, Łabuda 2, Więckowska 2, Kochaniak 1, Rosiak 1, Olek.
Kary: Piotrcovia – 18 minut, MKS Perła – 14.