Zderzenie z łosiem

Dwie osoby ranne, rozbity samochód i martwy łoś to efekt wypadku, do którego doszło tuż przed świętami w gminie Urszulin. Policjanci radzą, jak uniknąć takich sytuacji i co zrobić, gdy jednak nie zdołamy zahamować lub ominąć łosia, jelenia czy sarny.

W środę (22 grudnia) o godzinie 17:40 włodawscy policjanci otrzymali informację o zderzeniu samochodu osobowego dzikim zwierzęciem. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 82 1 Zabrodziu (gm. Urszulin). – Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierującej Volkswagenem Bora 49-latce z gminy Włodawa na prostym odcinku szosy na drogę wtargnął łoś – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– W efekcie zderzenia poszkodowana została zarówno kierująca jak i pasażer, którzy trafili do szpitala. Zwierzę padło na miejscu. Apelujemy o ostrożność na drodze, zwłaszcza gdy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól. Właśnie w tych miejscach kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Poniżej prezentujemy zasady, które mogą pomóc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem:

– podróżując drogami leśnymi warto szczególną ostrożność zachować o zmierzchu i o świcie, wtedy bowiem zwierzyna jest najbardziej aktywna;

– należy bacznie obserwować pobocza drogi;

– trzeba pamiętać, że zwierzęta oślepione światłami reflektorów nie uciekają tylko najczęściej stają w bezruchu, więc trzeba użyć klaksonu;

– należy uważać kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę, bo za nim mogą podążać inni członkowie stada;

– należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here