Zdobyli dziesięć medali

Ośmioosobowa ekipa Dana wywalczyła w sobotnich zawodach 10 medali

Dziesięć medali, w tym sześć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe, wywalczyła w sobotę w Żabiej Woli w Pucharze Polski w taekwon-do ośmioosobowa ekipa LKSW Dan Świdnik.


Najlepiej w zawodach organizowanych pod egidą Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF (INO 406) spisał się Michał Markowski, który dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium (układy i walki) oraz raz na najniższym (walki druga kategoria).

Pozostałe medale zdobyli: Jakub Trześniak (złoto walki i brąz układy), Kacper Głowienka (złoto walki), Paweł Bielecki (złoto walki), Kacper Kuraś (złoto układy), Igor Głowienka i Hanna Czubacka (oboje srebro walki). Udział bez wywalczonego krążka zaliczył jedynie Szymon Hawrysz. – Turniej w Żabiej Woli był dla naszych zawodników startem sparingowym – mówi Piotr Bernat, trener główny LKSW Dan.

– Odwołany został planowany na ten weekend turniej taekwon-do na Węgrzech, zaś praski Czech Open odbywa się z symboliczną obsadą, zdecydowaliśmy się więc na wyjazd krajowy. Liczba uczestników była mniejsza niż zwykle, ale skorzystaliśmy z okazji spotkania się z nowymi rywalami i walki na nieco innych przepisach na turnieju rozgrywanym niedaleko od nas. Niestety, kwarantanny również nam dokuczają, więc skład tak na treningach, jak i na wyjazdach jest mniejszy niż zwykle.

Zawodnicy zdobyli jednak kolejne doświadczenia, które – jak mamy nadzieję – przełożą się na wyniki w 2022 roku. W następny weekend planujemy jeszcze udział w mikołajkowym turnieju taekwon-do BeFit Mazovia Open Cup w podwarszawskim Chotomowie. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here