Zdobyli w Opolu aż 37 medali

Reprezentanci młodszej grupy LKSW Dan Świdnik pierwszego dnia zawodów w kategoriach dzieci i młodzików zdobyli aż 22 medale, w tym 11 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe. Cztery krążki w czterech startach: trzy złote i jeden srebrny wywalczył Wiktor Szłapa. Jeden z najmłodszych w ekipie Dana fighterów otrzymał także puchar dla najlepszego zawodnika imprezy w kategorii dzieci!

Kolejna edycja turnieju Taekwon-do Polish Open Cup, rozgrywana przed tygodniem w Opolu pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do, podobnie jak poprzednia, okazała się niezwykle udana dla reprezentantów LKSW Dan ze Świdnika. Danowcy w zawodach, które zgromadziły na starcie rekordową liczbę 670 zawodniczek i zawodników z 34 klubów Polski, Rosji, Czech, Białorusi, Mołdawii i Litwy, zdobyli aż 37 medali, w tym 18 złotych!

Pierwszego dnia imprezy, gdy rywalizacja toczyła się w kategoriach dzieci i młodzików, reprezentanci LKSW Dan Świdnik stawali na podium 22 razy, zdobywając aż 11 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe medale. Warto wspomnieć, że dwa finały były wewnętrznymi meczami danowców. Swój dzień miał jeden z najmłodszych w ekipie Wiktor Szłapa, który w czterech startach zdobył trzy złote i jeden srebrny medal, otrzymując puchar dla najlepszego zawodnika imprezy w kategorii dzieci. Tuż za nim w klasyfikacji najlepszych znalazł się Jan Hawrysz, zdobywając dwa złota i dwa srebra, świetnie prezentując się zwłaszcza w walkach semi-contact i układach.

Trzy srebrne medale przypadły w udziale Mai Besztak.

Drugiego dnia rozegrano kategorie kadetów, juniorów, seniorów i weteranów. Mimo mniejszego liczebnie składu danowcy dorzucili do medalowego skarbca kolejnych 15 krążków: 7 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Trzykrotnie na podium stanął kadet Jakub Trześniak, który tryumfował w walkach semi-contact oraz układach tradycyjnych i był trzeci w light-contact, co dało mu puchar dla najlepszego kadeta turnieju. W light-contact nasz zawodnik był jednym z najmniejszych w kategorii i rywalizował ze znacznie wyższymi rywalami.

W walkach nie miała sobie równych Emilia Szalak, zdecydowanie wygrywając tak semi, jak i light-contact i kończąc walkę finałową w semi przed czasem.

Na kolejne złoto miał szanse nasz senior Marcin Gupta, jednak przy dość kontrowersyjnym sędziowaniu minimalnie uległ w finale Damianowi Gębalowi z WCSW Wołomin, który notabene przez kilka lat przed przeprowadzką reprezentował barwy Dana.

34-osobowa drużyna LKSW Dan Świdnik zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie KS Orient Częstochowa, liczącemu 134 zawodników, a wyprzedzając KCT Kraków. Wyjazd do Opola zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.

– Opole jest co roku dla nas szczęśliwym turniejem – mówi trener Piotr Bernat. – Nie inaczej było tym razem, ekipa podtrzymała dobrą tradycję medalową. Na dogonienie w klasyfikacji niemal czterokrotnie liczniejszej ekipy Orientu nie było szans, ale niektórym zawodnikom medal albo lepsze miejsce umknęło dosłownie o włos. Kontuzja wyeliminowała z walki o brąz Alberta Podstawkę, Marcin Gupta powinien cieszyć się złotem, Paweł Wilczopolski stoczył przedwczesny finał z późniejszym zwycięzcą Oliwierem Baranowskim z Pabianic już w eliminacjach, Marysia Skiba w niepojęty dla mnie sposób przegrała już pierwszy pojedynek w układach mimo wyraźnie lepszej postawy od rywalki. Mimo to jesteśmy zadowoleni ze startu i z pracy włożonej tak przez zawodników, jak i przez zespół trenerski i wspierające nas grono rodziców.

Przed nami kolejne klubowe wydarzenie – 8 grudnia w Świdniku odwiedzi nas prezydent ITF Union Don Dalton, posiadacz dziewiątego dana, nasz mistrz i przyjaciel z Irlandii. Poprowadzi on specjalne seminarium dla naszych klubowiczów oraz zaproszonych gości, począwszy od dzieci, a skończywszy na kandydatach do styczniowego egzaminu na czarne pasy. Impreza jest kolejnym elementem obchodów 25-lecia naszego klubu. Swój udział zapowiedzieli także zaprzyjaźnieni z LKSW Dan instruktorzy: Antony Tolley z Anglii i Grzegorz Sokołowski z Pabianic.

Medaliści LKSW Dan

układy

złoto: Krystian Paprocki, Milena Zasybska, Olga Krawczyk, Kacper Kuraś, Daniel Cur, Wiktor Szłapa, Jan Hawrysz, Jakub Trześniak

srebro: Kacper Zawadzki, Paweł Wilczopolski, Małgorzata Ciesielska, Maja Besztak

brąz: Antoni Hawrysz, Kinga Matysiak, drużyna: Jakub Trześniak, Tomasz Gumienniak i Michał Markowski

techniki specjalne

złoto: Wiktor Szłapa

srebro: Jan Hawrysz

techniki szybkościowe

złoto: Wiktor Szłapa

srebro: Maja Besztak, Jan Hawrysz

walki soft-stick

złoto: Konrad Berbeć, Aron Ruśniak, Antoni Mirosław

srebro: Wiktor Szłapa

brąz: Szymon Hawrysz

walki semi-contact

złoto: Jakub Trześniak, Michał Markowski, Emilia Szalak, Jan Hawrysz

srebro: Marcin Gupta, Maja Besztak

brąz: Mateusz Buda

walki light-contact

złoto: Emilia Szalak

srebro: Michał Markowski

brąz: Jakub Trześniak

układy dowolne

srebro: Daniel Cur