Zdobyły indeksy Politechniki Warszawskiej

Uczennice Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie – Edyta Szozdowska i Paulina Szynkaruk – uzyskały tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, otrzymując indeks Politechniki Warszawskiej na Wydział Inżynier Produkcji Poligraficznej.

Politechnika Warszawska, z którą Zespół Szkół Technicznych w Chełmie podpisał porozumienie o współpracy, po raz pierwszy w tym roku ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny. Do finału zakwalifikowało się 41 uczniów z 14 szkół średnich z całej Polski. W konkursie wzięło udział ponad 800 uczestników z 43 placówek oświatowych.
Jedenastu uczniów z klas o profilu technik cyfrowych procesów graficznych z ZST – Sandra Roman, Michał Szłapak, Karol Lewczuk, Paweł Weremko, Karol Lewczuk, Jakub Prończuk, Ewelina Zaj, Paulina Szynkaruk, Edyta Szozdowska, Michał Zawadzki, Monika Pyc – uczestniczyło w trzecim etapie konkursu. Edyta Szozdowska i Paulina Szynkaruk uzyskały tytuł laureata, otrzymując indeks Politechniki Warszawskiej na Wydział Inżynier Produkcji Poligraficznej. (ptr)