Zdominowały rywalki fizycznie

Dzięki wygranej w Krakowie Pszczółki awansowały na trzecie miejsce w tabeli

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdobyły Kraków! W meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały miejscową Wisłę 70:52. Dzięki piątej wygranej w rozgrywkach nasze akademiczki awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Początek meczu nie zapowiadał, by wiślaczki przegrały pierwszy raz w obecnym sezonie u siebie. Gospodynie objęły prowadzenie po „trójce” Chloe Wells, a przez pięć minut, po kolejnych rzutach Krystal Vaughn nieznacznie wygrywały z Pszczółkami (po raz ostatni 9:6).

Sygnał do odrabiania strat akademiczkom dała najpierw Briana Day, a następnie Julia Adamowicz, po „trójce” której Pszczółki objęły prowadzenie (11:9), którego nie oddały już do końca.

Kluczowy dla losów meczu okazał się początek drugiej kwarty, gdy akademiczki zanotowały serię 12-0. W 15. minucie Pszczółki wygrywały z „Białą Gwiazdą” już 32:15!

– Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że jest to ważny dla nas mecz, jeśli chcemy liczyć się po pierwszej rundzie w walce o miejsce w czołowej czwórce. Wiadomo, że Wisła gra bardzo dobrze u siebie, wygrała z Artego oraz ze Ślęzą, a więc z topowymi zespołami w Polsce, dlatego może nie w pełni obaw tutaj jechaliśmy, ale z respektem i szacunkiem dla przeciwnika, bo wiemy, że trener Svitek wykonuje bardzo dobrą pracę. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, zdominowaliśmy ten mecz pod względem fizyczności i było to widać.

Bardzo wyraźnie wygraliśmy zbiórki (od red. 42:29 dla Pszczółek!) i to nas cieszy, a jedyne co martwi, to druga połowa, bo drugi tydzień z rzędu mamy tak samo, że do przerwy prowadzimy różnicą 20 punktów, a w drugiej połowie wychodzimy trochę rozluźnieni – oceniał spotkanie na pomeczowej konferencji Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółek Polski Cukier AZS UMCS. BAS

Wisła Kraków – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 52:70 (11:17, 11:24, 21:20, 9:9)

Wisła: Wells 17 (3×3), Vaughn 17, K. Trzeciak 3, Lass 2, Jakubiuk oraz Meškonytė 5, Ziętara 6, Grzenkowicz 2, Puter.
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Peterson 20, Labuckienė 10, Day 8 (9 zb.), Popović 7, Adamowicz 6 (1×3) oraz Sklepowicz 8 (1×3), Degbeon 8, Szott-Hejmej 3, O. Trzeciak, Pawłowska.