Ze Skry do beniaminka PlusLigi

Milan Katić, 27-letni serbski przyjmujący został nowym zawodnikiem LUK Politechniki Lublin, beniaminka siatkarskiej PlusLigi.


– Milan to zawodnik znany z cech, które bardzo cenimy. Jego zaangażowanie i oddanie drużynom, które reprezentuje, czynią go niezawodnym. Jego obycie w walce o najwyższe cele oraz umiejętność adaptowania się do ról, które są mu przydzielane, z pewnością dadzą komfort sztabowi trenerskiemu! Miniony sezon pokazał Jego wszechstronność: sprawdzał się jako podstawowy przyjmujący i jako joker. Wiem, że dzięki Milanowi jesteśmy bliżej realizacji naszych celów. Jego siatkarskie atrybuty sprawiają, że kadra, którą przedstawimy PlusLidze, jest niezwykle wszechstronna i urozmaicona – mówi Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

Milan Katić od 2017 roku reprezentował Skrę Bełchatów. W tym samym roku został z zespołem Serbii mistrzem Europy.Wcześniej reprezentował Łuczniczkę Bydgoszcz, do której trafił z Galatasaray Stambuł.

– Bardzo się cieszę na grę w LUK Politechnice! Dam z siebie wszystko, byśmy jak najlepiej reprezentowali klub i miasto. Znam skład i wiem, że jesteśmy w stanie powalczyć o naprawdę dobry wynik! Dużo rozmawiałem z Nevenem Majstoroviciem, który niezwykle ciepło wypowiadał się o lubelskim klubie, ludziach, którzy go tworzą i o samym mieście. Do zobaczenia na hali! – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu z lubelskim klubem Milan Katić.

Ligowe rozgrywki LUK Politechnika zainauguruje 2 października spotkaniem w hali Globus z Jastrzębskim Węglem, mistrzami Polski. MAG

LUK Politechnika przed sezonem 2021/22

zostali: Dariusz Daszkiewicz (I trener), Maciej Kołodziejczyk (II trener), Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Jakub Wachnik, Konrad Stajer, Jakub Peszko, Szymon Romać

nowi: Szymon Gregorowicz (MKS Będzin), Szymon Bereza (KPS Siedlce), Wojciech Włodarczyk (Kioene Padwa – Włochy), Bartosz Filipiak i Milan Katić (Skra Bełchatów), Jan Nowakowski i Dustin Watten (GKS Katowice), Jakub Strulak (KPS Siedlce)

odeszli: Paweł Rusin (Czarni Radom)Kamil Szaniawski (Lechia Tomaszów Maz.), Jakub Ziobrowski (Ślepsk Suwałki), David Mehić (Vojvodina Nowy Sad), Jędrzej Goss (BAS Białystok), Rafał Cabaj i Radosław Sterna (Arka Tempo Chełm), Kamil Durski i Szymon Seliga (Avia Świdnik), Neven Majstorović (szuka klubu)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here