Ze świetlic do sieci

Dotychczas swoje potrawy i pieczołowicie przygotowane ozdoby pokazywały tylko podczas przeglądów regionalnych wyrobów. Teraz koła gospodyń wiejskich chcą pokazać się szerszej publiczności. O tym, jak prężnie działają przez cały rok, można dowiedzieć się z portalu www.mojekgw.pl.

Na stronie www.mojekgw.pl panie z kół gospodyń wiejskich dzielą się swoimi pomysłami na wypieki i potrawy regionalne, chwalą się udziałem w przeglądach regionalnych wyrobów i relacjonują swoje spotkania. Jak działa portal? Wystarczy zarejestrować się i utworzyć stronę dla swojej organizacji. Wtedy przed wszystkimi zarejestrowanymi członkiniami danego koła otwiera się możliwość dodawania artykułów.
Nie trzeba być informatykiem, by w pełni korzystać z możliwości, które proponuje portal. Radzą sobie z tym nawet panie, które stawiają pierwsze kroki w sieci. Świadczy o tym liczba kół, które dotychczas zarejestrowały się w sieci.
– Z takiej możliwości skorzystało już ponad trzy tysiące kół – informuje redaktor naczelna portalu, Paulina Boruń.
Taki sposób działalności zachwalają też gospodynie, które dołączyły do portalu. – To idealny sposób na tworzenie wirtualnej kroniki, która przetrwa lata. Co więcej, o lokalnych działaniach naszych kół może dowiedzieć się cała Polska – mówią.
Wśród organizacji działających w regionie chełmskim na stronie zarejestrowały się już: KGW w Boruniu, KGW w Czajkach, KGW w Kruszowie, KGW Widniówka oraz KGW Siedliszcze nad Bugiem. (mg, fot. mojekgw.pl)