Zebry też bywają niebezpieczne

Dwa dni i dwa potrącenia na przejściach dla pieszych. Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek (21 stycznia) przed godz. 7. Poszkodowana to 42-letnia chełmianka. Kobieta została uderzona przez samochód osobowy, gdy przechodziła przez przejście w okolicy cerkwi. Z urazem barku i podudzia trafiła do szpitala, ostatecznie jednak policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję.


Na równie niegroźnych obrażeniach skończyło się drugie potrącenie pieszego, które miało miejsce dzień później (22 stycznia, około godz. 17) w rejonie skrzyżowania ul. Lutosławskiego z al. Armii Krajowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki, kierowca renault, 30-letni mieszkaniec gminy Sawin, nie zatrzymał się przed pasami, w wyniku czego potrącił 39-latka z Chełma.

– Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Skierowany też zostanie wniosek do sądu io ukaranie sprawcy kolizji – mówi podkom. Ewa Czyż, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

O wiele mniej szczęścia miała kobieta potrącona 12 stycznia na ul. Włodawskiej. Tam kierujący mazdą, 33-letni chełmianin, potrącił przebiegającą na skrzyżowaniu przez jezdnię 62-letnią mieszkankę gminy Chełm. W ubiegłym tygodniu kobieta miała amputowaną nogę. (pc)