Zeszli z placu budowy i nie wrócili

Chełmskie starostwo przyznaje, że nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiona i dokończona przebudowa drogi Ruda Kolonia – Rudka. Wykonawca inwestycji po prostu zszedł z placu budowy.

Kilkanaście tygodni temu rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Ruda Kolonia – Rudka. Ten kilkukilometrowy odcinek od lat był w fatalnym stanie. Droga w wielu miejscach się rozpadła lub zapadła. Jazda nią nie należała do przyjemności.

– Dlatego bardzo się ucieszyliśmy, gdy w końcu powiat ogłosił, że tę drogę zamierza przebudować – mówi nam Czytelnik z gminy Ruda-Huta. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma BG Construction z terenu gminy Wierzbica. W kilku miejscach zdjęto z szosy asfalt i wykopano z ziemi betonowe przepusty. – I na tym prace się zakończyły – mówi nam mieszkaniec gminy. – Od kilku tygodni nic tu się nie dzieje. Droga wciąż jest rozkopana – zauważa.

O komentarz zwróciliśmy się do chełmskiego starostwa. Tam dowiedzieliśmy się, że wykonawca inwestycji złożył do powiatu pismo w sprawie odstąpienia od umowy, ale zostało ono odrzucone. Jak wyjaśnia Diana Kasjan ze starostwa, odstąpienie wykonawcy od umowy jest bezskuteczne, gdyż „nie było podstaw w zawartej umowie do odstąpienia przez wykonawcę”.

Bardzo prawdopodobne, że powiat pozwie wykonawcę prac o odszkodowanie. Będzie też musiał ogłosić nowy przetarg na dokończenie inwestycji i dopiero wtedy okaże się, ile ostatecznie będzie ona kosztowała. Mieszkańcy i kierowcy muszą się więc uzbroić w cierpliwość. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here