Zgarniają z rządowego programu

Powiat chełmski rozbił bank w ostatnim rozdaniu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przeszły cztery projekty starostwa a piąty jest pierwszy na liście rezerwowej. Pieniądze trafią też do chełmskich gmin, m.in. po dwa zrealizują Dorohusk i gmina Rejowiec Fabryczny. Ale na listach brakuje miasta Chełma, które o dofinansowanie tym razem się nie postarało.


W ubiegłym tygodniu ogłoszono listy projektów, które dostaną dofinansowanie w ramach RFRD. Wśród powiatów z województwa lubelskiego najwięcej inwestycji zrealizuje przy udziale tych funduszy powiat chełmski. Na liście głównej znalazły się aż cztery projekty. Niektóre są już w trackie zaawansowanej realizacji.

Pierwszy to przebudowa drogi Nowiny – Rudka, Ruda-Kolonia – Rudka oraz drogi Srebrzyszcze – Gotówka. Łącznie to ponad 28 km za ponad 20 mln zł. Powiat dostanie 60 proc. dofinansowania do tej inwestycji tj. 12 mln zł. Na liście jest też przebudowa drogi Święcica – Czułczyce Duże oraz Staw – Krobonosz (długość ok. 15 km, całkowita wartość ok. 16 mln zł, kwota dofinansowania to 50 proc.), przebudowa drogi Pawłów – Liszno, ul. Chełmskiej w Mieście Rejowiec Fabryczny do Krasnego oraz ul. Wiejskiej w Rejowcu Fabrycznym (ok. 14 km za 14,3 mln zł z dofinansowaniem w wysokości 60 proc.) oraz przebudowa drogi z Siedliszcza do Pawłowa (4,7 km za ok. 8 mln zł, 50 proc. dofinansowania). Na pierwszym miejscu listy rezerwowej z dużą szansą na przyznanie dotacji jest też przebudowa drogi z Kamienia-Koloni do Michałówki (13 km za 27 mln zł, 50 proc. dofinansowania).

Wśród chełmskich gmin do dofinansowania zakwalifikowały się: Wierzbica (Staszyce), Leśniowice (Wygnańce), Dorohusk (Wólka Okopska-Dobryłów oraz Myszkowiec), Miasto Rejowiec Fabryczny (droga wewnętrzna), Siedliszcze (Majdan Zahorodyński), gmina Rejowiec Fabryczny (Liszno i Pawłów), Ruda-Huta (Ruda-Huta), Białopole (Raciborowice). Na liście rezerwowej, na miejscu 19., jest też projekt remontu drogi w Chromówce w gminie Ruda-Huta. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here