Zgarnięty na pasach

Urazem głowy i złamaniem nogi zakończyło się dla 50-latka potrącenie na pasach. Mężczyzna przechodził przez jezdnię w Fajsławicach, gdy uderzyła go mazda.

We wtorek, po godz. 20, dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku w Fajsławicach. – Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący mazdą 71-letni mieszkaniec Lublina na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 50-letniego mieszkańca Fajsławic – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Droga w tym miejscu jest oświetlona. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Lekarz stwierdził u niego m.in. uraz głowy oraz złamanie nogi.

Badanie alkomatem wykazało, że pieszy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca mazdy był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn zdarzenia.
– Kolejny raz apelujemy o ostrożność, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Zwłaszcza po zmroku, kiedy widoczność jest ograniczona, a złe warunki atmosferyczne dodatkowo powodują, iż piesi są mniej widoczni – zauważa Wasilewski. To kolejny groźny wypadek na przejściu dla pieszych w Fajsławicach. Od 2010 r. do stycznia 2016 r. zginęło tu dwóch pieszych, a trzy osoby zostały ciężko ranne. W ubiegłym roku mieszkańcy Fajsławic zbierali podpisy pod petycją o zainstalowanie w centrum Fajsławic fotoradaru. Podpisało się pod nią 1400 osób, a mimo to Inspekcja Transportu Drogowego odmówiła. (kg)