Zginął na przejściu dla pieszych

Tragedia tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Gdy 69-latek z Krasnegostawu przechodził przez przejście dla pieszych, potrąciło go auto marki nissan. Niestety, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do tragedii doszło 23 grudnia ok. 13.00 na ul. Okrzei w Krasnymstawie. – Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu mężczyzny na jednej z głównych ulic miasta. Na miejsce został skierowany patrol drogówki i policjanci pionu kryminalnego – mówi Marek Kulibab z KPP w Krasnymstawie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki nissan, 50-letni mieszkaniec Lublina, potrącił 69-letniego mieszkańca Krasnegostawu w momencie, gdy ten schodził z przejścia dla pieszych. Kierujący nissanem jechał w kierunku Lublina, natomiast potrącony mężczyzna szedł w kierunku pobliskiego marketu.

– 69-latek został zabrany przez karetkę pogotowia do krasnostawskiego szpitala, niestety zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący nissanem był trzeźwy. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy – dodaje Kulibab.

Dokładne okoliczności i przyczyny tragedii wyjaśni przeprowadzone postępowanie. Krasnostawska policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność. (kg)