Zginął przed granicą

Młody kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ciężarówkę. Następnie zderzył się czołowo z kolejnym samochodem ciężarowym. Z osobówki została sterta złomu. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Do śmiertelnego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę (26/27 listopada) w Brzeźnie, na drodze krajowej nr 12.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący BMW po pokonaniu łuku jezdni stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka ciężarowego mercedesa z naczepą, który omijał stojące w kolejce do odprawy granicznej pojazdy – informuje komisarz Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – BMW po odbiciu się od mercedesa czołowo zderzyło się z jadącym w kierunku Dorohuska ciężarowym DAF-em. Kierujący osobówką młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń – dodaje komisarz Kamola.

Na miejscu wypadku policjanci z chełmskiej drogówki prowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora. Kiedy zamykaliśmy ten numer, wciąż ustalana była tożsamość zmarłego kierowcy BMW. Ciało młodego mężczyzny przekazano do badań sekcyjnych. Do sprawy wrócimy. (pc, fot. Policja)