Zgliszcza przez zwarcie

Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej spłonął dom przy ulicy Nadtorowej. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, choć było podejrzenie, że w płonącym budynku mogą znajdować się ludzie.

Kilka minut po godzinie 23, w niedzielę (31 lipca), na stanowisko kierowania chełmskich strażaków wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Nadotorowej.

– Było podejrzenie, że ktoś może znajdować się budynku – mówi bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. – Drzwi były zamknięte. Strażacy najpierw podali prąd wody przez okno, następnie wyważyli drzwi i weszli do środka w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Przeszukali pomieszczenia, ale na całe szczęście nikogo nie znaleźli – dodaje brygadier Chudoba.

Po zlokalizowaniu źródła ognia pożar został ugaszony. Wszystkie nadpalone elementy zostały rozebrane, wyniesione na zewnątrz i dokładnie przelane wodą. W akcji gaśniczej, trwającej prawie 2,5 godziny, brały udział dwa zastępy straży. Łącznie ośmiu ratowników. Na miejscu obecny był również patrol policji.

Pożar wybuchł pod nieobecność mieszkańców. Jego prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Właściciel budynku pojawił się nad ranem, gdy straż zakończyła już swoje działania. (pc, fot. PSP Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here