Zgłoszenia na półmetku!

Wydaje się, że dopiero co ogłoszono początek konkursu Fasada Roku 2018, a tymczasem jesteśmy już na półmetku przyjmowania zgłoszeń. Choć wielu architektów, inwestorów oraz wykonawców ze względów taktycznych czeka z tym do ostatniej chwili, to warto zgłosić się już dziś i zwiększyć swoje szanse w głosowaniu internautów, a także nie przegapić okazji na zdobycie prestiżowego tytułu, 10 000 tys. zł oraz przepustki do rozgrywki na poziomie międzynarodowym.


Konkurs „Fasada Roku” może pochwalić się już wieloletnimi tradycjami. Tegoroczna edycja jest już dwunastym aktem tego niezwykłego spektaklu, w którym główne role grają elewacje wykonane w technologii Baumit.

Jego celem jest wyłonienie najlepszych fasad, które poprzez obecność w otoczeniu korzystnie wpływają na jego atrakcyjność.

Idea przedsięwzięcia spotyka się z uznaniem środowisk branżowych. Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA) już od kilku edycji sprawują patronat honorowy nad konkursem.

5 kategorii konkursowych

Rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy”, „Budynek historyczny po renowacji”.

Elewacje budynków muszą zostać w pełni ukończone między 1 stycznia 2017 r. a 30 września 2018 r. Projekt może zgłosić architekt, inwestor lub wykonawca. Droga jest prosta. Wystarczy wejść na stronę www.fasadaroku.pl i poprawnie wypełnić elektroniczny formularz.

Kandydatury zbierane są do 30 września.

Jest konkurs – są nagrody i to wcale nie byle jakie. Na zwycięzców każdej kategorii, oprócz prestiżowego tytułu, czeka 10 000 zł i automatyczna nominacja do tytułu Europejskiej Fasady Roku, którą następnie wyłoni międzynarodowa odsłona konkursu – Baumit Life Challenge.

O tym, kto z Polski otrzyma taką szansę, wygrywając na poziomie krajowym, zdecyduje jak zawsze profesjonalne jury, złożone z uznanych autorytetów w dziedzinie architektury i budownictwa.

Każdy głos się liczy

Choć jak pokazały poprzednie edycje, zdecydowana większość zgłoszeń dokonywana jest w ostatnich dniach przed upływem przewidzianego terminu, nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili. Otóż wcześniejsze wejście do gry to szansa na zdobycie większego poparcia w głosowaniu on-line, w którym stawką jest „Wyróżnienie Internautów” a, które na stronie www.fasadaroku.pl trwa od 1 maja br. – dnia rozpoczęcia tegorocznej odsłony konkursu. Na szczęście jeszcze nic nie jest przesądzone, bo do 31 października, kiedy to zarejestrowane zostaną ostatnie głosy, jest jeszcze trochę czasu.

Baumit, KB