Zgodnie z planem

Romana Roszak udanie debiutowała w zespole lubelskiego MKS. W meczu w Kielcach zdobyła pięć goli

Szczypiornistki MKS FunFloor Perła PGNiG rozpoczęły kolejny sezon w PGNiG Superlidze Kobiet od wyjazdowego zwycięstwa w Kielcach z Suzuki Koroną Handball Kielce. Mocno przebudowany latem lubelski zespół pokonał beniaminka 29:22.


Najskuteczniejszą na parkiecie w drużynie trener Moniki Marzec była Oktawia Płomińska. 25-latka grająca w poprzednim sezonie w Piotrcovii zdobyła siedem goli, w tym pierwszego dla MKS w nowym sezonie. Po kwadransie skrzydłowa naszej drużyny miała na swoim koncie już pięć trafień, a MKS prowadził 8:4. Później lublinianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, ostatecznie wygrywając różnicą siedmiu bramek (29:22).

– Chcemy grać szybką piłkę ręczną i pragnęłyśmy to pokazać, natomiast w nasze poczynania wkradło się zbyt wiele błędów – ocenia pierwsze spotkanie Monika Marzec, trener MKS FunFloor Perła, dodając że wynikały one głównie ze stresu, który w przypadku inauguracyjnej potyczki jest nieunikniony.

W niedzielę, w meczu 2. kolejki MKS zmierzył się w Jarosławiu JKS-em. To spotkanie rozpoczęło się już po zamknięciu tego wydania tygodnika. MAG

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS FunFloor Perła Lublin 22:29 (7:12)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska – M. Więckowska 5, Kowalczyk 4, Pastuszka 3, Grabarczyk 3, Rosińska 3, Kędzior 1, Pękala 1, Zimnicka 1, Gruszczyńska 1, Jasińska.

MKS FunFloor Perła: Gawlik, Wdowiak, Razum – Płomińska 7, Roszak 5, D. Więckowska 5, Gęga 4, Szynkaruk 2, Portasińska 2, Tatar 2, Achruk 1, Anastacio 1, Masna.

Kary: Suzuki Korona Handball – 10 minut, MKS FunFloor Perła – 14.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here