Zielone światło dla Parczewskiej

W ramach inwestycji zostanie również utwardzone przedłużenie ścieżki rowerowej aż pod rzekę Bystrzycę

Jeszcze w tym roku ulica Parczewska ma zostać doświetlona, a przedłużający ją ciąg pieszo-rowerowy zyska utwardzenie aż do ścieżki wzdłuż Bystrzycy.


Dziś trudno mówić o komforcie mieszkańcy idą groblą, która po małych opadach zamienia się w grzęzawisko. – Ale dzięki grobli w tym miejscu łatwiej utwardzić ciąg pieszo-rowerowy Parczewskiej niż chociażby Rąblowskiej – ocenia radny Leszek Daniewski. W tej sprawie napisał interpelację do prezydenta, wnosząc o wykonanie dwóch inwestycji przewidzianych w tegorocznym budżecie – doświetlenia fragmentu Parczewskiej i utwardzenia przedłużającego ją ciągu aż pod rzekę Bystrzycę. Pierwszą przewiduje ostatnia autopoprawka budżetowa przegłosowana na sesji 2 marca, na drugie z zadań środki znalazły się w trakcie roku. Potwierdza to ratusz.
– Jesteśmy w trakcie przygotowania przetargu na wykonanie chodnika wraz z nasypem na odcinku od ul. Parczewskiej do rzeki. Planujemy, że w okresie wakacyjnym rozpoczniemy prace – odpowiada Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.
Wydatki będą finansowane z budżetu miasta.
Sama ulica Parczewska wymieniana jest jako jedna z dróg, których nawierzchnie zostaną wzmocnione destruktem pozyskanym z remontu fragmentu ul. Krężnickiej. O wyborze ulic, które zostaną wzmocnione kruszywem, zadecyduje urząd miasta w porozumieniu z radą dzielnicy Zemborzyce. BCH