Zima groźna dla kierowców

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Romantycznej w Lublinie

Kolejny zimowy tydzień siał grozę na drogach. Dużo stłuczek, ale i poważnych wypadków. Nie obyło się bez rannych. Najwięcej niebezpiecznych zdarzeń odnotowano na różnych odcinkach obwodnicy Lublina.


Już w poniedziałek tuż po godz. 6 rano samochód osobowy uderzył w odśnieżarkę, kierowca został odwieziony do szpitala. W kolejne dni policyjne meldunki puchły od podobnych zdarzeń.

Najgorszy był czwartek, kiedy doszło do 5 poważnych wypadków, w wyniku których rannych zostało 6 osób. – O godzinie 8 tego dnia doszło do dachowania samochodu osobowego przy ul. Osmolickiej w Lublinie. W wyniku zdarzenia ranny został mężczyzna w wieku 25 lat. Zaraz po południu zderzyły się dwa pojazdy osobowe w Majdanie Starowiejskim, rany odniosła 55-latka.

O godzinie 15 na obwodnicy Lublina, na wysokości miejscowości Płouszowice doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz czterech pojazdów osobowych. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby, w tym jedno dziecko. O godz. 16 na drodze serwisowej obwodnicy Lublina w miejscowości Rudnik samochód osobowy uderzył w ogrodzenie. W wyniku zdarzenia ranna została kobieta w wieku 50 lat – wylicza st. kapitan Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy KM PSP Lublin. – Natomiast o godzinie 16:06 na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Romantyczną w Lublinie doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta w wieku 35 lat – dodaje.

W piątek na ul. Krężnickiej dachował opel, jedna osoba została ranna. W mieście odnotowano tego dnia wiele stłuczek w newralgicznych miejscach. W związku z występowaniem intensywnych opadów śniegu oraz porywistego wiatru policja apeluje o ostrożność podczas podróży samochodem. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here