Zima z MDK

Ze względu na sytuację epidemiczną Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie tegoroczną ofertę zimowego wypoczynku adresował wyłącznie do uczniów klas I-IV szkół podstawowych. W trakcie ferii organizowane były zajęcia modelarskie, muzyczne, teatralne, taneczne i plastyczne.

Dzieci tworzyły m.in. ziołowe mydełka, slimy, malowały akrylem naśladując styl Van Gogha i szyły kolorowe fartuszki. Były też warsztaty tańca jazzowego, tańca z pomponami i boogie. Młodzi artyści tworzyli małe arcydzieła w pracowniach plastycznych Color Wheel, Modna Sztuka i Plastelownia. Na zajęcia muzyczne zaprosiła ich „Orkiestra Wszystko Gra”, a na wspólne majsterkowanie pracownia modelarska „Dedal i Ikar”.

Były także zajęcia teatralne „Opowieści z walizki”, zajęcia studyjne „Uwalniamy lektury” oraz quizy dla uczestników zajęć pod nazwą „Dobrze wiedzieć”. Specjalną atrakcją tegorocznych ferii były zajęcia z robotyki. MDK zaprosił na nie wspólnie z Cemex Polska i Edukido.

Wszystkie zajęcia organizowane były zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 20 stycznia br. w MDK czekają na prace w konkursie „Bajkowanie”. Prace te mogą nadsyłać nie tylko uczestnicy zajęć feryjnych, ale wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here