Zirytowani uczniowie, zirytowani rodzice

5 milionów złotych może kosztować przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego (ul. Nałkowskich). Obecnie jest ono zamknięte, bo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, a uczniowie muszą ćwiczyć na sali gimnastycznej.


– Szacunkowy koszt przebudowy boiska do piłki nożnej wraz z boiskiem do koszykówki to około 5 milionów złotych – poinformował w ubiegłym tygodniu Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, odpowiadając na interpelację Piotra Popiela, miejskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości. Ze strony wiceprezydenta Szymczyka nie padły jednak konkretne obietnice.

Boisko przy SP nr 30 jest zamknięte, bo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. A. Szymczyk wyjaśnił, że możliwe jest wykonanie jego przebudowy w tzw. trybie zaprojektuj i wybuduj. Aktualizacji wymagałaby jeszcze dokumentacja projektowa.

– Obecny stan rzeczy uważam za niedopuszczalny. Całym sercem łączę się z dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi do SP nr 30 – przyznaje radny Popiel. – Zirytowani brakiem działań miasta rodzice coraz częściej i dosadniej komentują zamknięcie boisk szkolnych przy SP nr 30 – dodał radny i przypomniał, że od lat składa w tej sprawie wnioski do budżetu, a we wrześniu ubiegłego roku Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę ws. „zabezpieczenia środków finansowych w budżecie miasta na 2019 rok na przebudowę boiska przy SP 30”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here