Złapał pijaka za kierownicą

Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie mł. insp. Wioletta Pawluk podziękowała panu Krystianowi za wzorową, obywatelską postawę. Dzięki jego reakcji udało się złapać pijanego kierowcę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 listopada, po godz. 19.00. – Pan Krystian podejrzewając, że mężczyzna jadący pojazdem marki opel w kierunku Chełma może być nietrzeźwy, więc za nim pojechał – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – O swoich przypuszczeniach poinformował też dyżurnego policji.

Następnie w miejscowości Siennica Nadolna podjął działania uniemożliwiające mężczyźnie dalszą jazdę. Gdy kierujący pozostawił samochód i próbował się oddalić, pan Krystian wskazał przybyłym na miejsce funkcjonariuszom istotne informacje, które skutkowały zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego – dodaje. Pijanym kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Nielisz.

Mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem, dlatego została od niego pobrana krew do badań, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Komendant Pawluk życzyła panu Krystianowi wszelkiej pomyślności i podziękowała za godną naśladowania postawę. (k)