Złapał pijanego kierowcą

Godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec gminy Łopiennik Górny, który udaremnił jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. 63-letni kierowca miał ponad dwa promile alkoholu. Z miejsca stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (9 lipca) po 18. – Przed jadącego drogą krajową nr 17 w pobliżu Krasnegostawu 34-letniego mężczyznę wyjechał nagle z drogi podporządkowanej samochód osobowy marki Peugeot – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Kierowca francuskiego auta nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy, zjeżdżał to na prawo, to na lewo. Obserwujący to nietypowe zachowanie 34-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny z miejsca zrozumiał, że ma do czynienia z pijanym kierowcą. Zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. – Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy Peugeota. Okazało się, że 63-letni mieszkaniec Krasnegostawu ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Samochód, którym kierował nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczenia OC oraz ważnych badań technicznych. Nietrzeźwemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd, który prowadził trafił na policyjny parking – mówi Wasilewski.
63-latek odpowie przed sądem za jazdę po pijaku, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.  (kg)