Złota nie zdobędą

Katarzyna Portasińska była naskuteczniejszą zawodniczką sobotniego spotkania. Zdobyła dla MKS FunFloor Perła aż 8 bramek

Szczypiornistki MKS FunFloor Perła Lublin zakończą sezon 2021/2022 w PGNiG Superlidze Kobiet na drugim miejscu. Nasz zespół srebrne medale odbierze w najbliższą sobotę, w hali na Globusie, po zakończeniu spotkania ostatniej serii ze Startem Elbląg.

Po zwycięstwie przed tygodniem w meczu na szczycie, w Lubinie z Zagłębiem, MKS FunFloor Perła miał jeszcze cień szansy na prześcignięcie w tabeli „miedziowych” i odebranie im wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu. Lublinianki musiały wygrać dwa mecze, które zostały im do zakończenia rozgrywek – z Piotrcovią oraz Startem Elbląg – i liczyć na potknięcie rywalek w spotkaniach w Koszalinie z Młynami Stoisław oraz u siebie z KPR Gminy Kobierzyce.

„Perełki”, po szybkim i pełnym goli spotkaniu, pokonały w sobotę przed własną publicznością zespół z Piotrkowa Trybunalskiego 34:27, niestety, wygrało też na wyjeździe Zagłębie i to zespół z Lubina od dwóch dni może cieszyć się z kolejnego złota.

W meczu z MKS z Piotrcovią kluczowe dla losów rywalizacji było pięć minut tuż po przerwie, gdy gospodynie zdobyły sześć bramek, nie tracąc ani jednej. Po 45. minutach lublinianki wygrywały już 29:21.

Warto odnotować zdobyte w końcówce spotkania gole młodziutkich lubelskich zawodniczek – Marysi Szczepaniak i Edyty Byzdry.

BAS

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (17:14)

MKS FunFloor Perła: Wdowiak, Gawlik – Portasińska 8, Anastacio 6, Roszak 5, Pietras 3, Szynkaruk 3, Więckowska 2, Achruk 2, Szarawaga 1, Tatar 1, Płomińska 1, Szczepaniak 1, Byzdra 1.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Królikowska 6, Oreszczuk 5, Jureńczyk 3, Świerczek 2, Grobelna 2, Stanisławczyk 2, Drażyk 2, Sobecka 2, Klonowska 1, Yashchuk 1, Majsak 1.

Kary: MKS FunFloor Perła – 8 minut, Piotrcovia – 2. Sędziowali: Miłosz Lubecki (Ustrzyki Dolne), Mateusz Pieczonka (Krosno). Widzów: 420.