Złote gody Cersanitu

– Firmy odnoszące sukcesy to coś więcej niż tylko interes przynoszący zyski. To przede wszystkim ludzie – mówi Krzysztof Siarkiewicz, dyrektor zakładu Cersanit IV. Dziś jeden z największych pracodawców regionu obchodzi 50-cio lecie istnienia.

Rok 1968. To wtedy jako przedsiębiorstwo państwowe powstały Zakłady Ceramiczne „Krasnystaw” w Budowie, by w 1992 roku zmienić nazwę na Cersanit SA „Krasnystaw”. Kolejną ważną datą jest rok 1996, gdy firmę sprywatyzowano. Wówczas przed państwową firmą z tradycjami otworzyły się nowe możliwości, które pozwoliły przetrwać trudny okres transformacji gospodarczej i załamania się koniunktury na rynku budowlanym. Warto dodać, że to na bazie lokalnego zakładu powstała Grupa Cersanit SA, która dziś swoją centralę ma w Kielcach i pod której marką istnieje i działa Cersanit IV. To silna firma, wizytówka Lubelszczyzny i marka doceniana przez klientów.

– Przez te 50 lat bywały chwile lepsze i gorsze, które przeżywaliśmy wspólnie z ufającymi nam klientami. To dodawało nam siły i pomogło umocnić naszą pozycję na rynku. Dzięki temu, że postawiliśmy na elastyczność rynkową i stałe podwyższanie standardów jakości, dopracowaliśmy się wizerunku solidnego partnera i rzetelnego producenta ceramiki – mówi Krzysztof Siarkiewicz, dyrektor krasnostawskiego zakładu.

Dziś Cersanit to także ponad 1000 miejsc pracy. – Pracują tu całe pokolenia – słyszmy. I nie są to puste słowa. Pani Urszula pracuje w laboratorium ponad 40 lat. Podobnym stażem pochwalić się pan Henryk z zespołu Modelarni I. To właśnie oni otrzymali nagrody dla pracowników z najdłuższym stażem podczas corocznego pikniku, który z uwagi na jubileusz był tym razem obchodzony wyjątkowo hucznie.

– Jubileusz 50-lecia działalności Cersanit IV jest dla nas wydarzeniem szczególnym. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć i wiemy dobrze, że firmy odnoszące sukcesy to coś więcej niż tylko interes przynoszący zyski. To przede wszystkim ludzie. Dziękuję wszystkim za 50 lat partnerskiej współpracy i współudział w tworzeniu marki Cersanit – dodaje dyrektor Siarkiewicz. (mg)