Złotka z WSSP!

Drużyna Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, prowadzona przez trenera Roberta Lisa, cieszy się ze zdobycia złotych medali Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie po raz siódmy w historii została Akademickim Mistrzem Europy w piłce ręcznej kobiet! W finale lublinianki pokonały Uniwersytet w Hamburgu 31:25. UMCS, drugi z lubelskich zespołów występujący w zawodach w Bydgoszczy, zajął 9. miejsce.


Zespół Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola, oparty na zawodniczkach aktualnych mistrzyń Polski – MKS Perła i prowadzony przez trenera złotych medalistek Roberta Lisa, był zdecydowanym faworytem mistrzostw.

Lublinianki już w grupowych spotkaniach pokazały, że interesuje je tylko złoto. Pokonały kolejno Norweski Uniwersytet Naukowo-Technologiczny 36:18, obrończynie mistrzowskiego tytułu Uniwersytet Aix z Marsylii oraz Uniwersytet z Bochum 39:16.

W ćwierćfinale ekipa WSSP rozgromiła Uniwersytet z Walencji 43:19, a w półfinale – Porto 36:27. Choć finał z uczelnią z Hamburga rozpoczął się nie po myśli naszych (przegrywały 2:4), lublinianki odrobiły straty i wypracowały bezpieczną przewagę, którą utrzymały do końca. W zespole z Lublina na największe pochwały zasłużyły Joanna Szarawaga, która w meczu o złoto zdobyła 10 goli oraz Aneta Łabuda, która do bramki rywalek trafiła siedem razy.

UMCS Lublin już po dwóch porażkach w grupie C – z Uniwersytetem z Walencji 18:23 oraz z Porto 21:33 – stracił szanse na awans do ćwierćfinałów. Ostatecznie lublinianki zajęły 9. miejsce, pokonując w decydującym meczu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego 46:22. BAS

Finał

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie – Uniwersytet w Hamburgu 31:25 (19:14)

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza: Januchta – Szarawaga 10, Łabuda 7, Nocuń 4, Rosiak 3, Kozimur 3, Kochaniak 2, Senderkiewicz 1, Gutkowska 1, Gadzina.
Hamburg: Hartmann – Schneider 6, Miegel 4, Prior 4, Knop 3, Puls 2, Nicolai 2, Polert 2, Fiering 2, Filter 2, S. Nigbur, V. Nigbur, Ploger, Borutta.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet

 1. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie,
 2. Uniwersytet w Hamburgu,
 3. Uniwersytet w Marsylii,
 4. Uniwersytet w Porto,
 5. Uniwersytet w Zagrzebiu,
 6. Uniwersytet w Pitesti,
 7. Uniwersytet w Bochum,
 8. Uniwersytet w Walencji,
 9. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
 10. Norweski Uniwersytet Naukowo-Technologiczny,
 11. Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.