Złoto dla Caffe Late

Zespół Caffe Late został mistrzem Lublina 2022 w futsalu w 28. już edycji rozgrywek organizowanych przez Ognisko TKKF Omega. Aby wyłonić najlepszy zespół potrzebne było dodatkowe spotkanie.


Obecna edycja futsalowych zmagań zdecydowanie różniła się od poprzednich. Z uwagi na pandemię zespoły rywalizowały w pięciu turniejach, a nie jak wcześniej systemem ligowym każdy z każdym mecz i rewanż. W zależności od zajętego miejsca ekipy zdobywały punkty do końcowej klasyfikacji. Po pięciu turniejach okazało się, że dwa zespoły Caffe Late i Athletic zgromadziły po tyle samo punktów. Zgodnie z regulaminem o 1. miejscu i tytule zadecydowało dodatkowe spotkanie. Te 3:1 wygrali “kawowi”.

– Piłkarze-amatorzy znowu mnie nie zawiedli. Walka o mistrzostwo toczyła się do samego końca – cieszy się Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca I organizator rozgrywek, dziękując za wsparcie mistrzostw: Krzysztofowi Żukowi, prezydentowi Lublina, firmie Contrix i Przemysławowi Delmanowiczowi, Zarządowi Regionu Środkowowschodniego NSZZ Solidarność i Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin”, a także redakcji „Nowego Tygodnia”, która od 16 laty, tj. od początku swojego istnienia jest patronem medialnym rozgrywek. BAS

V Grand Prix

Caffe Late – Athletic 2:3 * Caffe Late – Omega 8:3 * Caffe Late – Bonanza 4:2* Omega – Athletic 2:4 * Athletic – Bonanza 2:3 * Bonanza – Omega 4:1.

1. Caffe Late 6 14-8
2. Athletic 6 9-7
3. FC Bonanza 6 9-7
4. Omega 0 6-16

Najlepsi

zawodnik: Emil Krawczyk (Athletic)
strzelec: Jakub Pich – 5 goli
bramkarz: Daniel Mitrut (Athletic)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Po 5. turniejach: 1. Athletic 65, 2. Caffe Late 65, 3. Omega 45, 4. Bonanza 35, 5. Osada 20, 6. Czechów Lyon 10, 7. Skrzydlaci 5, 8. Fury Lubartowska 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here