Złoto w strugach deszczu

Reprezentanci AZS UMCS Lublin wygrali PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski! Tym samym nasi akademicy odzyskali utracony przed rokiem na rzecz warszawskiego AWF tytuł. Drugie miejsce w sobotnich zawodach, rozgrywanych na stadionie przy al. Piłsudskiego w Lublinie, zajęło Podlasie Białystok, a trzecie AZS AWF Kraków.

Sobotnią rywalizację mocno utrudniał deszcz. Po niespełna godzinie przerwano nawet na kilkanaście minut zawody, a skok wzwyż kobiet w ogóle nie udało się rozegrać.
Lekkoatleci AZS UMCS byli faworytami do złota i nie zawiedli. Rzut młotem pewnie wygrała Malwina Kopron, która mimo niesprzyjającej aury w najlepszej swojej próbie uzyskała aż 73.80 m. Również poza zasięgiem dla rywalek była Sofia Ennaoui, która w biegu na 800 metrów wygrała z czasem 2:08.86 s, o blisko 1,5 sekundy lepszym od drugiej na mecie Weroniki Wyki z AZS AWF Warszawa i o prawie 5 sekund od trzeciej Marharyty Kaczanawy z AZS AWF Kraków.

Na 400 metrów zdecydowanie zwyciężała także Małgorzata Hołub-Kowalik (52.62 s).

Bez większych kłopotów komplet punktów dla klubu z Lublina zdobywali także kulomioci – Paulina Guba (17.99 m) i Sebastian Łukszo (18.09 m).

Świetnie zaprezentował się również 18-letni Jakub Hołub. W konkursie skoku wzwyż nie tylko wygrał, ale też ustanowił nowy rekord życiowy (2.13 m).

W konkursie trójskoku kobiet zwyciężyła Karolina Młodawska, która na zawody została wypożyczona przez AZS UMCS z KKL Kielce (12.61). W konkursie skoku w dal mężczyzn najlepszy był z kolei Karol Hoffmann (7.16 m).

Drugie miejsca zajmowali Cezary Mirosław, który stoczył fascynującą walkę na 400 m z Mateuszem Rzeźniczakiem (przegrał z łodzianinem o 0,11 s), Szymon Żywko na 1500 m (4:11.99), Jakub Lempach na 100 m (10.69) oraz Karolina Gajewska na 400 m przez płotki (62.16).

Trzecie lokaty (równowartość pięciu punktów) zajęli Izabela Paszkiewicz na 1500 m (4:32.00) oraz Kamil Oleszek na 800 m (1:57.49).

Drużynowe zwycięstwo AZS UMCS przypieczętowała na koniec zawodów zwycięska sztafeta mieszana 4×400 w składzie: Mikołaj Kotyra, Alicja Wrona, Cezary Mirosław i Małgorzata Hołub-Kowalik. MAG