Złoty gol Tomasza Swędrowskiego

Tak po wygraniu środowego finału pucharowych zmagań na szczeblu LZPN z Avią Świdnik cieszyli się piłkarze Motoru.

Piłkarze Motoru Lublin zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu lubelskiego. W finale pokonali  Avię Świdnik 1:0. Gola na wagę zwycięstwa i awansu do półfinałów wojewódzkich strzelił w 73. minucie Tomasz Swędrowski.

Beniaminek II ligi nic wielkiego w konfrontacji z trzecioligowcem ze Świdnika nie pokazał. To rywale mogli na początku drugiej części objąć prowadzenie, gdy Wojciech Białek znalazł się sam na sam z Sebastianem Madejskim. Kapitanowi Avii zabrakło jednak zimnej krwi i strzelił prosto w bramkarza Motoru.

Rozstrzygnięcie zapadło w 73. minucie. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia na jednym z zawodników Avii i puścił akcję, którą efektownie wykończył Tomasz Swędrowski.

Oba zespoły kończyły mecz w „10”. To efekt niepotrzebnych nerwów i przepychanek, za które piłkarze otrzymywali drugie żółte, a w konsekwencji czerwone kartoniki.

Motor wygrywając finał na szczeblu LZPN, awansował do półfinału wojewódzkiego PP. Spotkanie z Chełmianką Chełm, którego stawką był awans do finału, rozgrane zostało w niedzielę i zakończyło się już po zamknięciu tego wydania. MAG

Motor Lublin – Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Motor: Madejski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Nowak, Duda, Kumoch (90+3 Darmochwał), Kunca (72 Wójcik), Swędrowski, P. Ceglarz (90 M. Król), Ropski.
Avia: Sobieszczyk – Kuliga, Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski, Maluga, Mroczek, Uliczny, Mroczek, E. Ceglarz (70 Szpak), Białek.

Bramka: Swędrowski 73. Żółte kartki: Duda, Wójcik (M.) – Mykytyn (A.) Czerwone kartki: 87. Michota (M.), 81 Kursa (A.) – obaj za drugie żółte. Sędziował: M. Wasil (Lublin).