Zmagali się z językiem angielskim

W SP im. Jana Pawła II w Orłowie Drewnianym zorganizowano trzecią edycję gminnego konkursu języka angielskiego dla klas IV-VI szkoły podstawowej.

Do rywalizacji przystąpiło 18 najlepszych uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu gminy Izbica. Konkurs przeprowadzony został na trzech poziomach trudności: klasy IV, V i VI. Sponsorem nagród był Bank Spółdzielczy w Izbicy. Pierwsze miejsce w klasach czwartych zajął Igor Kołodziejczyk (SP w Tarnogórze), a kolejne: 2. Patrycja Matysiak (SP w Orłowie Drewnianym), 3. Bartosz Charkot (SP w Tarnogórze Kolonii).

W klasach piątych najlepszy wynik osiągnął Przemysław Swatowski (SP w Izbicy), tuż za nim uplasował się Jakub Tracz (SP w Wirkowicach), a trzecie miejsce zajął Maciej Kowalczyk (SP w Orłowie Drewnianym). W klasach szóstych zwyciężył z kolei Jakub Czyż (SP w Orłowie Drewnianym) przed Zofią Drygasiewicz (SP w Izbicy) i Jakubem Kostrzewskim (SP w Tarnogórze). W uroczystym wręczaniu nagród wzięli: Teresa Zych – wiceprezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, Małgorzata Run – wicewójt Izbicy, Anna Olech-Bartoń – dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy oraz Elżbieta Solan, radna Izbicy. Organizatorem konkursu była Justyna Antończak. (k)