Zmarł miłośnik zabytkowej motoryzacji

Andrzej Oleszek, krasnostawianin, organizator wielu zlotów zabytkowych aut, m.in. Chmielakowego Zlotu Weteranów Szos czy Retro Majówki, nie żyje. Miał zaledwie 48 lat.

Wiadomość o śmierci Andrzeja Oleszka przekazała na swoim profilu na Facebooku Federacja Zmotoryzowanych, której krasnostawianin był członkiem. Oleszek zmarł na atak serca 10 grudnia, w trakcie zlotu w Warszawie, podczas którego miłośnicy zabytkowych aut podsumowywali swoje działania w 2017 r.
– Andrzej był wspaniałym kolegą, bardzo lubianym przez całe nasze środowisko, zawsze uśmiechniętym – mówi Robert Piętka, prezes Federacji Zmotoryzowanych. – Startował w mistrzostwach Polski pojazdów zabytkowych, reaktywował Chmielakowy Zlot Weteranów Szos, który odbywał się w Krasnymstawie w latach 70. , a dzięki Andrzejowi wrócił do programu Chmielaków dwa lata temu – dodaje. Oleszek był też współorganizatorem Retro Majówki, która w tym roku po raz pierwszy odbyła się przy Dworku Starościńskim w Krasnymstawie. 48-latek miał wśród znajomych ksywę „Czajka” bo był dumnym posiadaczem zabytkowego samochodu marki GAZ-13 Czajka. Auto było wynajmowane na przejazd przez nowożeńców, wystąpiło też w teledysku „Zapowiedź” zespołu Goya, której wokalistką jest rodowita krasnostawianka Magdalena Wójcik. 48-latek spoczął na cmentarzu w Krasnymstawie w ostatni czwartek. Żegnały go tłumy fanów motoryzacji z całej Polski. – Ponoć było więcej ludzi niż podczas Święta Zmarłych – zauważa Piętka. (kg, fot. Federacja Zmotoryzowanych)