Zmarł wicemarszałek

Po długiej i ciężkiej chorobie 8 lipca odszedł Artur Walasek, wicemarszałek województwa lubelskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Miał zaledwie 45 lat.
Mimo ogromnych cierpień fizycznych polityk nie poddawał się. Po okresach leczenia wracał do intensywnej pracy w Zarządzie Województwa. Służył swoją wiedzą i doświadczeniem współpracownikom, kolegom i podwładnym z Urzędu Marszałkowskiego. Do końca też zachowywał pogodę ducha. Wicemarszałek Walasek przez całą swoją drogę zawodową związany był z kolejnymi szczeblami administracji terenowej, pełniąc m.in. funkcję sekretarza powiatu lubelskiego. Od 2005 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego, a od 2010 roku stanowisko Sekretarza Województwa Lubelskiego. W 2014 roku został radnym wojewódzkim i wicemarszałkiem odpowiedzialnym za kwestie rolnictwa i ochrony środowiska. Niekonfliktowy i merytoryczny – był ceniony nawet przez opozycję i niezwykle lubiany przez współpracowników.
Razem z żoną i synem mieszkał w Żabiej Woli. Uroczystości pogrzebowe śp. Artura Walaska odbędą się w ten poniedziałek (11 lipca) w kościele parafialnym w Żabiej Woli, gm. Strzyżewice.
W ostatnich wyborach samorządowych kolejny najlepszy wynik na liście PSL w okręgu nr 2 uzyskał Henryk Dudziak.
TAK