Zmarł Wojciech Krakowski

20 czerwca Lublin stracił jednego z najbardziej doświadczonych samorządowców i przedsiębiorców. W wieku 62 lat zmarł Wojciech Krakowski, nieprzerwanie od pięciu kadencji (1998-2016) radny miasta Lublin, przewodniczący klubu radnych PO.
Pogrzeb radnego odbył się 22 czerwca.
– Twoje ukochane miasto żegna cię Wojtku. Byłeś istotnym elementem Lublina. Nie da się ciebie zastąpić. Ale trzeba o tobie pamiętać – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, na cmentarzu przy ul. Lipowej. Flaga miasta na ratuszu tego dnia była opuszczona do połowy masztu.
Dziś, tzn. w poniedziałek 27 czerwca, przed rozpoczęciem obrad sesji rady miasta radni uczczą zmarłego kolegę minutą ciszy.
Wojciech Krakowski urodził się w 1954 roku. Studiował mechanikę na Politechnice Warszawskiej. Od 1998 sprawował funkcję radnego – był wybierany z okręgu wyborczego Czechów, Sławin, Sławinek. Był wiceprzewodniczącym Zarządu Powiatu Platformy Obywatelskiej w Lublinie oraz przewodniczącym klubu tej partii w radzie miasta. Był ponadto członkiem zarządu Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” i prezesem firmy „VENTA”. Przegrał walkę z nowotworem.
– Był wielkim samorządowcem, oddanym pracy na rzecz mieszkańców. Od lat wspólnie podejmowaliśmy trud pracy na rzecz rozwoju miasta. Zawsze mogliśmy liczyć na jego doświadczenie – wspomina kolegę Piotr Kowalczyk (Wspólny Lublin), przewodniczący Rady Miasta Lublin.
BCH