Zmarła T. Gleń

Mieszkańcy gminy Kamień pożegnali Teresę Gleń. Radna, społeczniczka, artystka zmarła w wieku 58 lat.


Teresa Gleń prowadziła wraz z rodziną gospodarstwo rolne w Strachosławiu. Cztery lata temu została wybrana radną gminy Kamień. To była jej pierwsza kadencja w radzie. Była osobą lubianą i szanowaną. Bardzo angażowała się w pomoc mieszkańcom gminy.

– Bardzo dobrze się z nią współpracowało, była niezwykle sympatyczną i lubianą osobą, interesowała się problemami mieszkańców i zabiegała o to, aby te problemy rozwiązywać – mówi Roman Kandziora, wójt gminy Kamień.

Pani Teresa wyróżniała się nie tylko zaangażowaniem w sprawy społeczne, ale miała też wiele talentów artystycznych. Wspaniale haftowała, tworzyła piękne serwety i pisanki. Wykonywała wieńce dożynkowe i malowała pejzaże obrazujące m.in. życie na wsi. Miała też talent kulinarny. Jej potrawy regionalne i wypieki, podobnie jak rękodzieło, można było podziwiać na gminnych i powiatowych uroczystościach.

– Pani Teresa z powodzeniem reprezentowała naszą gminę w licznych konkursach rękodzielniczych i kulinarnych – mówi Urszula Jawornicka z gminy Kamień. – Do tego była osobą skromną i niezwykłej kultury osobistej.

Teresa Gleń zmarła 25 lipca 2018 r. w wieku 58 lat. W piątek, w ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, mieszkańcy gminy Kamień. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Kamieniu. (mo)