Zmiany na rynku nieruchomości zaczynają się w Lublinie!

W Lublinie osiedle wybudowane w technologii prefabrykatów z użyciem projektu firmy Technobeton znajduje się przy Nowym Świecie

Polacy zdecydowanie wolą posiadać mieszkanie na własność niż je wynajmować, dlatego inwestowanie w nieruchomości cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Ten trend zauważyła lubelska firma Technobeton, która pokazała, że w Lublinie powstają innowacyjne technologie oraz pomysły na biznes. Nowoczesne, tanie budownictwo odważnie wkracza na rynek nieruchomości, oferując kupującym mieszkania w przystępnej cenie, a inwestorom atrakcyjną ofertę inwestycyjną. Ważne zmiany na rynku mieszkaniowym zaczynają się właśnie w Lublinie.


Polacy przedkładają własność mieszkania nad jego wynajem. Pokazują to wyniki Eurostatu, z których wynika, że 83% Polaków jest właścicielem swoich mieszkań. Na zasadach rynkowych lokale wynajmuje natomiast tylko niespełna 5% Polaków. Polska należy zatem do grona tych europejskich państw, w których odsetek ludności posiadającej mieszkanie na własność jest najwyższy. Wyprzedzają nas tylko Rumunia, Litwa, Chorwacja, Słowacja i Węgry. Z kolei Dania, Austria i Niemcy należą do grupy państw, w których najmniej ludności mieszka we własnych lokalach. U naszego zachodniego sąsiada niespełna 52% ludności posiada na własność mieszkanie lub dom. Oprócz przywiązania do własnego mieszkania zasadnicze znaczenie ma tu również stosunek ceny kupna mieszkania czy raty kredytu do kosztów wynajmu.
Co zatem sprawia, że na polskim rynku nieruchomości coraz częściej pojawiają się oferty zdecydowanie tańszych mieszkań, w których metr kwadratowy kosztuje poniżej 4 tysięcy? Odpowiedzią na to pytanie jest idea nowoczesnego taniego budownictwa.
– Idea taniego budownictwa jest możliwa do zastosowania przy zachowaniu najwyższej jakości wykonania. Dla niektórych tanie budownictwo oznacza powrót do „wielkiej płyty”. Rzeczywiście wracamy do idei tworzenia mieszkań dostępnych dla większej liczby osób w krótszym czasie. Jednak obecnie jakość ekonomicznego budownictwa jest bardzo wysoka. Przy zastosowaniu nowoczesnej technologii można uzyskać takie same i wyższe parametry jak przy użyciu tradycyjnych metod, za to znacznie niższym kosztem. Jednocześnie tanie budownictwo stanowi nową atrakcyjną i stabilną ofertę inwestycyjną skierowaną do wszystkich inwestorów, także tych niemających jeszcze doświadczenia w działaniach na rynku nieruchomości – mówi Piotr Turski, prezes zarządu Technobetonu.
Innowacją na rynku taniego budownictwa jest produkt firmy Technobeton z Lublina, która opracowała projekt budynku mieszkalnego zbudowanego z prefabrykatów. Technologia ta, choć na polskim rynku nieruchomości stanowi nowość, to w zachodniej Europie już od lat 70. wykorzystywana jest przez segment małego i średniego budownictwa. We Francji niemal 80% wszystkich budynków wielorodzinnych jest wznoszonych z wcześniej wyprodukowanych prefabrykatów.
Technobeton, dzięki współpracy z francuską firmą SEAC Guiraud Freres, opracował metodę prefabrykacji większości elementów konstrukcyjnych budynku. By udowodnić skuteczność opracowanego rozwiązania, w 2017 roku przygotowano pierwsze modelowe osiedle wybudowane w technologii prefabrykatów z użyciem projektu firmy Technobeton – Nowy Świat w Lublinie. Technologia firmy pozwoliła skrócić czas trwania budowy o 1/3, w porównaniu do stawiania obiektów za pomocą tradycyjnych metod oraz obniżyła jej koszty o 40%. Dzięki prefabrykacji elementów, krótszemu czasowi budowy, mniejszym wymaganiom wobec sprzętu wykorzystywanego na budowie i zastąpieniu parkingów podziemnych pod budynkiem naziemnymi miejscami postojowymi mieszkania były sprzedawane po cenie znacząco niższej od średniej na lubelskim rynku. W związku z tym już po trzech miesiącach od rozpoczęcia sprzedaż została zakończona, natomiast sam pomysł na nowoczesne, tanie budownictwo został z powodzeniem wyeksportowany poza Lublin.
Obecnie realizowanych jest w Polsce osiem projektów osiedli z wykorzystaniem koncepcji i technologii firmy Technobeton: dwa w Lublinie i po jednym w Radomiu, Przemyślu, Wieliszewie, Kobyłce, Łomiankach i Pruszkowie.
Dziś lubelska firma proponuje kompleksową ofertę inwestycyjną w postaci projektu bloku złożonego z dowolnie łączonych małych i dużych modułów, produkowanych materiałów potrzebnych do wybudowania stanu surowego, a także biura projektowego, oferującego pomoc przy adaptacji bazowego projektu do lokalnych warunków oraz wymagań inwestora. Dzięki pomysłowi na inwestycję, umożliwiającemu zwrot na poziomie kilkudziesięciu procent, firma znalazła się w tym roku w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2017 wśród najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. R

Technobeton istnieje od 2007 roku. Jest dynamicznie rozwijającą się firmą o polskim kapitale, korzystającą z europejskiej myśli technicznej.
Firma wykorzystała doświadczenie producenta wyrobów budowlanych, wiedzę o najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych, a także znajomość rynku deweloperskiego i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych, by stworzyć nowoczesną koncepcję taniego budownictwa mieszkaniowego.
Dzięki temu oferuje kompleksową ofertę w postaci projektu bloku złożonego z dowolnie łączonych małych i dużych modułów, produkowanych materiałów, potrzebnych do wybudowania stanu surowego, a także biura projektowego oferującego pomoc przy adaptacji bazowego projektu do lokalnych warunków oraz wymagań inwestora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here