Zmiany w Akademii Piłkarskiej Avii

Wojciech Szacoń został trenerem koordynatorem Akademii Piłkarskiej Avii Świdnik.
Szacoń trenerską karierę rozpoczynał w Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin. Od samego początku bardzo mocno stawiał na rozwój swojego warsztatu, biorąc udział w licznych szkoleniach, konferencjach czy stażach.

Po dwóch latach dostał szansę pracy w prestiżowej Akademii Młodych Orłów pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu projektu AMO związał się umową z BKS-em Lublin, gdzie prowadził roczniki 2012 i 2016.

W Świdniku Wojciech Szacoń znany jest przede wszystkim z pełnienia roli II trenera trzecioligowej drużyny Avii. Teraz będzie tę rolę łączył z funkcją koordynatora Akademii.– W mojej opinii Akademia Avii Świdnik, to miejsce z ogromnym potencjałem. Cieszę się, że będę mógł odpowiadać za proces szkolenia młodych zawodników w tym klubie. Dołożę wszelkich starań, aby wznieść poziom szkolenia akademii na jeszcze wyższy poziom, zarówno pod względem strukturalnym, jak i merytorycznym. Koniec końców naszym celem jest to, aby zawodnicy trafiający do naszej akademii mieli jak najlepsze warunki do rozwoju. Chcemy wychowywać świetnych przyszłych piłkarzy, a przede wszystkim dobrych ludzi – mówi Wojciech Szacoń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here