Zmiany w sztabie szkoleniowym Motoru

Od lewej trenerzy: Ariel Jakubowski, Marek Saganowski i Kacper Marzec

Od 14 grudnia piłkarze drugoligowego Motoru mają nowego szkoleniowca. Mirosława Hajdo zastąpił Marek Saganowski.


O tym, że 42-letni, były reprezentant Polski, czterokrotny mistrz kraju, obejmie lubelską drużynę mówiło się głośno już od miesiąca, gdy w Motorze pojawili się także związani przez lata z warszawską Legią, Michał Żewłakow (został dyrektorem sportowym) oraz Bogusław Leśniodorski, który był prezesem stołecznego klubu, a teraz zasiada w Radzie Nadzorczej.

– Praca w Motorze to dla mnie duże wyzwanie – tuż po objęciu stanowiska I trenera powiedział Marek Saganowski. – Chcę, żeby moja drużyna zawsze walczyła do końca, żaden z zawodników nigdy nie odstawiał nogi, a kibice cieszyli się z dobrego futbolu – podkreślił nowy szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich, który związał się z lubelskim klubem umową ważną do czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia.

W sobotę Motor przedstawił trenerów, którzy będą najbliższymi współpracownikami Saganowskiego. Asystentami zostali Ariel Jakubowski i Kacper Marzec. W sztabie znaleźli się także Szymon Gieroba (będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne), Arkadiusz Onyszko (trener bramkarzy), Paweł Cichocki i Maciej Styła (fizjoterapeuci) oraz Dariusz Baryła (kierownik drużyny).