Zmienią oblicze targowisk?

Spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie skieruje do chełmian ankietę, za pomocą której chce zebrać jak najwięcej informacji o chełmskich bazarach, by jak najlepiej przygotować się do pozyskania unijnych funduszy na ich przebudowę.

– Według nieoficjalnych informacji w nowej perspektywie unijnej będą pieniądze na modernizację i przebudowę targowisk miejskich. Dlatego uznaliśmy, że do tego czasu musimy wiedzieć, czego oczekują kupcy i mieszkańcy – tłumaczy Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. – Szukamy najlepszej koncepcji zagospodarowania targowisk.

Spółka sporządziła ankietę i zamieściła ją w Internecie. Każdy może ją wypełnić i wysłać. – W ciągu dwóch dni dostaliśmy ponad 300 ankiet. Chełmianie napisali, co na targowiskach im się podoba, a co zmieniliby. Gdzie najczęściej robią zakupy, czy dogodny jest dojazd itp. Czekamy też na ich pomysły, jeśli chodzi o zagospodarowanie targowisk – informuje prezes Juszczak.

Władze spółki spotkały się ze wszystkimi przedstawicielami stowarzyszeń kupieckich. – Najważniejsze, że udało się nam zainteresować kupców pomysłem. Chcemy wspólnie zmienić obraz targowisk, zwłaszcza przy al. Armii Krajowej. To miejsce należy całkowicie przebudować. Tym bardziej, że kupcy są zadowoleni z handlu, przekonują, iż po podwyżkach cen w galeriach, nie brakuje klientów. Z kolei targowisko przy ulicy Popiełuszki wymaga gruntownego remontu. Jeśli tylko pojawią się konkursy unijne i będzie można otrzymać dofinansowanie, na pewno złożymy wniosek. Musimy też zastanowić się nad funkcjonowaniem bazaru przy alei Marszałka Piłsudskiego, by przyciągał klientów – twierdzi prezes Juszczak.

Spółka zamierza zlikwidować targowiska na Zachodzie i przy ul. Zawadówka. Według prezesa Juszczaka, oba nie mają już racji bytu. – Jeszcze przed Covidem, gdy była pobierana opłata targowa, kupcy z Zawadówki przechodzili na teren gminy, by handlować za darmo. Teraz opłata jest zawieszona i wrócili na stare miejsce. Według nas oba tereny należy zwrócić miastu – dodaje prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich.

Ankieta dotycząca funkcjonowania targowisk jest zamieszczona m.in. na Facebooku Miasta Chełm. (s)

1 KOMENTARZ

  1. Liczycie na dotacje z UNII? Nie oglądacie TVP Info? Tam wam wytłumaczą, że właśnie Unia WSTRZYMUJE dotacje dla kraju nad Wisłą? Kłamią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here