Znacznie drożeje ciepło we Włodawie

Zła wiadomość dla włodawian korzystających z usług MPGK. Od 21 października zapłacą ponad 15% więcej za ciepło dostarczane przez tę komunalną spółkę. – To wynik przede wszystkim wzrostu cen węgla o 32 procent – tłumaczy Hubert Ratkiewicz, prezes MPGK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. we Włodawie prowadzi działalność gospodarczą dla dobra mieszkańców. Tyle teoria.
2 października MPGK zmieniło taryfy dla ciepła we Włodawie. Niestety na wyższe. Zmiany wchodzą w życie z dniem 21 października. Do tej pory cena ciepła (za GJ) wynosiła 21,57 zł. Po podwyżce będzie to 24,89 czyli wzrost o ponad 15%. Z kolei cena nośnika ciepła zmienia się z 10,36 zł/m sześc. do 11,13. Znacznie wzrasta też cena za zamówioną moc cieplna z 70702 zł/MW/rok na 81561.
Jak to wpłynie na opłaty ponoszone przez włodawian? Najczęściej w spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnotach podwyżka będzie obowiązywać od 1 listopada. I generalnie w większości gospodarstw domowych będzie to zwyżka rzędu około 10%. Przykład – u pana Waldemara we wspólnocie w bloku przy ul. Chełmskiej czynsz wzrósł o ponad 10% (z 328 zł na 364 zł).
– Jeszcze nam tylko trzeba podnieść cenę wody i prezent na rok wyborczy od pana burmistrza mamy – oburzają się mieszkańcy. (pk)