Znakomici lekkoatleci AZS UMCS i ich trenerzy docenieni przez miasto

Władze Lublina nagrodziły listami gratulacyjnymi najlepsze lekkoatletki i lekkoatletów AZS UMCS oraz ich trenerów.


Listy gratulacyjne w czwartek od zastępcy prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji, Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak otrzymały Karolina Kołeczek (100 m ppł), Sofia Ennaoui (1500 m), Malwina Kopron (rzut młotem), Paulina Guba (pchnięcie kulą) i Daria Zabawska (dysk), które zdobywały złote medale podczas rozegranych w tym roku w Radomiu 95. PZLA Mistrzostw Polski.

Wyróżnieni zostali także zawodnicy sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS Lublin, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe w rywalizacji mistrzostw w Radomiu, 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu i PZLA Mistrzostw Polski U 16 w Tarnowie. Listy dostali: Andrzej Jaros, Cezary Mirosław, Michał Kitliński i Maciej Hołub (srebrni medaliści w sztafecie 4x400m z MP w Radomiu), Alicja Wrona (brązowa medalistka w biegu na 200 m), Rafał Fedaczyński (brązowy medalista w chodzie sportowym na 10 000 m), Jakub Hołub (złoty medalista w skoku wzwyż, OOM Poznań), Anna Stąsik (brązowa medalistka w biegu 400m ppł, OOM Poznań), Bartosz Kitliński (złoty medalista w biegu na 600m w MMP w Tarnowie) i Marcin Sobiesiak (złoty medalista w rzucie młotem w MMP).

Doceniono również trenerów, których wychowankowie z sukcesem reprezentowali Lublin podczas krajowych wydarzeń sportowych: Marka Jarosa (trener Andrzeja Jarosa, Cezarego Mirosława i Macieja Hołuba), Piotra Kitlińskiego (trener Michała i Bartosza Kitlińskich), Pawła Danielczuka (trener Alicji Wrony), Stanisława Marmura (trener Rafała Fedaczyńskiego), Beatę Hołub (trenerka Jakuba Hołuba), Jerzego Wiercińskiego (trener Anny Stąsik) i Roberta Kozłowskiego (trener Marcina Sobiesiaka). MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here