Znalazł trzy pociski

Z racji zamkniętych cmentarzy, 1 listopada, wiele osób wybrało się w niedzielę do lasu. Niektórzy wyszli z niego z wiadrami grzybów, inni z dobrymi humorami. Mieszkaniec powiatu chełmskiego znalazł w lesie (w Wólce Kańskiej w gminie Rejowiec Fabryczny) trzy niewypały z czasów II wojny światowej.

Mężczyzna zachował się jak należy i od razu zadzwonił pod numer alarmowy. Dyżurny chełmskiej komendy odebrał zgłoszenie i skierował na miejsce policjantów, by pilnowali znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

– Jak się okazało, były to pochodzące z czasów drugiej wojny światowej trzy pociski artyleryjskie. Saperzy zabezpieczyli znalezione militaria i zabrali do neutralizacji – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Apelujemy o ostrożność w takich sytuacjach.

Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – przypomina rzecznik komendy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here