Znaleźli się chętni na banki

Dawne siedziby dwóch chełmskich banków zniknęły z oferty sprzedaży. Nieoficjalnie wiemy, że znaleźli się na nie chętni.

Chodzi o budynek PKO BP przy ul. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera i budynek przy ul. Szymanowskiego, w którym mieściła się filia banku PEKAO SA. Pierwszy to okazała kamienica o powierzchni ponad 2200 mkw., z działką o powierzchni ponad 1300 mkw., którą bank ostatnio wystawiał za 2,5 mln zł. Budynkiem zainteresowane było swego czasu miasto Chełm. Prezydent Jakub Banaszek widział tam biuro obsługi mieszkańców. Z planów jednak wycofał się.

Oferta na kilka miesięcy wróciła „na tablicę”, ale teraz z niej zniknęła. Nieoficjalnie wiemy, że na nieruchomość znalazł się chętny, ale transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. – Nieruchomość PKO Banku Polskiego przy ulicy Orlicz-Dreszera w Chełmie nie została jeszcze sprzedana. Jednocześnie informuję, że nie udzielamy informacji o szczegółach postępowania przetargowego, w tym o nabywcy i cenie – mówi Małgorzata Witkowska z PKO BP.

Negocjacje toczą się także z potencjalnym nabywcą nieruchomości przy ul. Szymanowskiego. To ponad 350-metrowy lokal (parter i piwnica) w jednym z bloków mieszkalnych. Również i w tym przypadku nieruchomość zniknęła z ofert sprzedaży a Biuro Komunikacji banku nie zdradza szczegółów ewentualnej transakcji, informując jedynie, że lokal nie został jeszcze sprzedany. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here