Znamy pary Suzuki Pucharu Polski

Już za miesiąc, od 17 do 20 lutego w lubelskiej hali Globus odbędzie się turniej finałowy koszykarskiego Suzuki Pucharu Polski. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy ćwierćfinałowe pary. Los nie był łaskawy dla gospodarzy, zawodników Polskiego Cukru Pszczółki Startu. “Czerwono-czarni” o awans do półfinału zmierzą się z obrońcami trofeum, Enea Zastal BC Zielona Góra. Jeśli wygrają, kolejnym rywalem będzie wygrany z pary: Anwil Włocławek – King Szczecin.

Turniej finałowy drugi rok z rzędu odbędzie się w Lublinie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) oraz finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji.

Startowców czekać będzie niezwykle trudne zadanie. Los za ćwierćfinałowego rywala podopiecznym trenera Tane Spaseva przydzielił Enea Zastal BC Zielona Góra. Przed rokiem zielonogórzanie okazali się najlepsi, wygrywając pucharowy turniej. W finale pokonali PGE Spójnię Stargard 86:73. Obecnie w rozgrywkach Energa Basket Ligi Enea Zastal BC zajmuje czwarte miejsce z bilansem 11 zwycięstw i 7 porażek.

Start jest dopiero piętnasty, przedostatni z bilansem 4 wygranych i aż 14 przegranych spotkań. Gdyby jednak lublinianom jakimś cudem udało się uporać z ekipą z Zielonej Góry, w kolejnym spotkaniu zagraliby najprawdopodobniej z aktualnym liderem ligowych rozgrywek – Anwilem Włocławek (za ćwierćfinałowego rywala mieć będzie King Szczecin, drużynę, z którą w jej hali pokonali nawet lublinianie)

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą: Twarde Pierniki Toruń i Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz Grupa Sierleccy Czarni Słupsk i Śląsk Wrocław.

Podczas turnieju Suzuki Pucharu Polski w sobotę (19 lutego) rozegrany zostanie Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 punkty oraz LOTTO konkurs wsadów. Przed niedzielnym finałem (20 lutego) odbędą się mecze pokazowe 3×3 z udziałem LOTTO 3×3 Team. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here