Znani aktorzy w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na trzecie już w tym roku spotkanie z Teatrem Polska. 12 października na scenie KDK będzie można zobaczyć znanych aktorów, m.in. Adama Woronowicza i Rafała Maćkowiaka.

 

12 października o godz. 19.00 na scenie KDK wystawiona zostanie sztuka „Ewelina płacze” w wykonaniu Teatru „TR Warszawa”. Bilety na wydarzenie w cenie 30 zł do kupienia w kasie Domu i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. – Nagradzany na krajowych festiwalach spektakl „Ewelina płacze” traktuje o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje – zapowiada Damian Kozyrski, dyrektor KDK. Tekst jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Aktorzy grają tu siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat, pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już, do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie. Autorka sztuki Anna Karasińska dodaje: – W naszej pracy wielokrotne wywracaliśmy wszystko do góry nogami i doświadczaliśmy płynącej z tego wolności, która, jak mamy nadzieję, udziela się naszym widzom.
W obsadzie przedstawienia znaleźli się znani z kina i telewizji: Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska i Adam Woronowicz. (kg)