Znieśli opłatę targową

Na terenie targowiska miejskiego przy ul. Kościuszki 15 w Krasnymstawie wyznaczone zostały miejsca do prowadzenia handlu bez konieczności uiszczania opłaty targowej. W ten sposób władze chcą m.in. ulżyć rolnikom w trudnych czasach dużej inflacji i wysokich rachunków za energię czy paliwa.

Decyzję o zniesieniu opłaty targowej miasto Krasnystaw ogłosiło w ubiegłym tygodniu. Na terenie targowiska miejskiego przy ul. Kościuszki 15 wyznaczone zostały miejsca do prowadzenia handlu produktami rolnymi i spożywczymi, runem leśnym lub dziczyzną oraz wyrobami rękodzieła wytworzonymi w gospodarstwie rolnym.

– Na zarezerwowanych stanowiskach, w piątki i soboty, uprawnieni rolnicy i ich domownicy mogą sprzedawać bez konieczności uiszczania opłaty targowej produkty wytworzone w swoim gospodarstwie rolnym – mówi Joanna Sobstyl, dyrektor wydziału promocji, rozwoju, kultury i sportu miasta Krasnystaw.

Wprowadzone udogodnienie ma sprzyjać m.in. upowszechnianiu produktów lokalnych oraz pogłębianiu bezpośrednich powiązań producentów rolnych z konsumentami poprzez oferowanie produktów znanego pochodzenia po niższych cenach. Ma też ulżyć handlującym i rolników w trudnych czasach dużej inflacji i wysokich rachunków za energię czy paliwa.

– Konsumenci coraz częściej są zainteresowani możliwością zakupu świeżej żywności, produkowanej w danym rejonie przez lokalnych rolników, gdzie nie ma długich łańcuchów dostaw i pośredników, a zapewnione są bliskie relacje producentów i konsumentów. Zapraszamy rolników do skorzystania z udostępnionych miejsc, a mieszkańców zachęcamy do zakupu lokalnych produktów i wspierania okolicznych producentów rolnych – dodaje Sobstyl. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here