Zniszczył drogę, zablokował wioskę

Przez dwa dni mieszkańcy kolonii Świerże mieli problem z wydostaniem się z wioski. Ukraiński kierowca utknął tirem na drodze prowadzącej do miejscowości. Próbując wydostać się z opresji, zniszczył drogę.

Kierowca tira z Ukrainy albo zaufał za bardzo nawigacji samochodowej, albo po prostu zabłądził i utknął na polnej drodze prowadzącej do kolonii Świerże w gminie Dorohusk. – Zablokował nam drogę, nie mógł wyjechać, bo się zakopał i przez dwa dni ciężko się było wydostać i do nas dojechać – mówi Józef Jasiończak, mieszkaniec kolonii Świerże. Ludzie alarmowali policję i urząd gminy.

Mieszkańcy wioski do Dorohuska musieli jeździć przez Teosin, a do Chełma nadkładać drogę przez Barbarówkę.

– Faktycznie, kierowca zabłądził. Dojechał do końca drogą asfaltową prowadzącą do rampy kolejowej a potem wjechał w drogę utwardzoną i już nie był w stanie zawrócić – mówi Wojciech Sawa, wójt Dorohuska.

Gdy kierowca usiłował wycofać tir złapał pobocze i utknął. A przy okazji wyciągania przez inną ciężarówkę auta zniszczyły część utwardzonej drogi. (bf)

1 KOMENTARZ

  1. Biedny chłop zakopał się w lesie na polnej drodze a jacyś dziwni ludzie mówił że nim wioskę zablokował i mieszkam nieopodal i byłem naocznym świadkiem faktycznie pan j
    nie mógł nigdzie wyjechać śmiechu warte ha ha ha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here