Znów być miastem

Gmina Wojsławice odnowiła znajdujący się w centrum Wojsławic budynek, w którym działa m.in. gminna biblioteka. Jak mówi wójt gminy, Henryk Gołębiowski, ten remont to krok na przód w drodze do odzyskania praw miejskich.

 

Gmina Wojsławice wyremontowała budynek znajdujący się vis-a-vis kościoła pw. św. Michała Archanioła. Oprócz gminnej biblioteki, znajduje się w nim klub seniora oraz mieszkania komunalne.
– Remont objął naprawę dachu i kominów, wymianę okien i drzwi oraz docieplenie ścian. Budynek znajduje się na obszarze nadzoru konserwatora zabytków, dlatego wszelkie prace, w tym dobór koloru dachu i tynku na ścianach zewnętrznych, był uzgodniony z konserwatorem zabytków – mówi wójt gminy Henryk Gołębiowski.
W przyszłym roku gmina zamierza jeszcze docieplić cokół i wykonać opaskę odwadniającą. Prace remontowe obejmą też skwer Tadeusza Kościuszki, który znajduje się przed budynkiem. Jak wyjaśnia wójt, te wszystkie prace to element starań gminy Wojsławice o odzyskanie statusu miasta.

– Musimy się do tego solidnie przygotować – mówi Gołębiowski. – A przede wszystkim odświeżyć centrum Wojsławic i sąsiadujące z nim ulice. Następnym zadaniem będzie przebudowa targowiska. Oczekujemy na ogłoszenie naboru wniosków na przebudowę targowisk i przygotowujemy niezbędną dokumentację, aby taki wniosek złożyć. (kw)