Znów można wypożyczać i czytać

Od 6 maja znów można odwiedzić Powiatową Bibliotekę w Krasnymstawie. Przez kilka tygodni było to niemożliwe z powodu pandemii.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, w soboty pozostaje zamknięta. W wypożyczalni można zdać i wypożyczyć książki i audiobooki. Oddane przez czytelników książki i audiobooki są poddane trzydniowej kwarantannie. Czytelnicy są obsługiwani pojedynczo, z zachowaniem procedur sanitarnych (obowiązują maseczki i rękawiczki).

Czytelnik nie ma dostępu do księgozbioru, książki podaje wyłącznie bibliotekarz. Książki i audiobooki można też zamawiać internetowo (https://krasnystawpbp.sowa.pl/sowacgi.php), mailem (wypozyczalnia@pbpkrasnystaw.pl) lub telefonicznie w godz. pracy biblioteki (82 576 25 09). Biblioteka wciąż nie może organizować spotkań, imprez z udziałem większych grup. Czytelnicy nie mogą korzystać ze zbiorów na miejscu, z czytelni, dostępu do internetu i z ksero.

Wraz z otwarciem placówki Biblioteka Powiatowa zaprasza do oglądania wystawy „Karol Wojtyła. Narodziny”, przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji przypadającej 18 maja setnej rocznicy urodzin Wojtyły. Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, i tych, którzy urodzili się już po jego śmierci.

Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i świata. Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące od osób prywatnych, instytucji, agencji prasowych i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa przedstawia przełomowe momenty życia papieża Polaka, m.in. z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, przyglądamy się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszymy mu w chorobie i w ostatnich chwilach życia. (k)